1
|
Arve Vassli
|
4
|
Stjørdal
|
30/16
|
41/7
|
41/7
|
NFF Verneidrettsmedalje, gylt mesterskapsmedalje,
|
366
[+]
|
Total plassering |
1 |
Innledende |
30/16 |
pl.: 1 |
premie: 366 |
Medalje |
NFF Verneidrettsmedalje, gylt mesterskapsmedalje, |
Sum innledende + finale |
41/7 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
41/7 |
pl.: |
premie: |
|
2
|
Anders Silset
|
V55
|
Heim/Hemne
|
30/18
|
41/3
|
41/3
|
Gylt veteranmedalje og glassvase
|
364
[+]
|
Total plassering |
2 |
Innledende |
30/18 |
pl.: 1 |
premie: 364 |
Medalje |
Gylt veteranmedalje og glassvase |
Sum innledende + finale |
41/3 |
pl.: 1 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
41/3 |
pl.: 1 |
premie: |
|
3
|
Esten Skårild
|
5
|
Heim/Hemne
|
28/15
|
40/7
|
40/7
|
|
130
[+]
|
Total plassering |
3 |
Innledende |
28/15 |
pl.: 3 |
premie: 130 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
40/7 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
40/7 |
pl.: |
premie: |
|
4
|
Peder Bakken
|
4
|
Singsås
|
29/19
|
40/3
|
40/3
|
|
255
[+]
|
Total plassering |
4 |
Innledende |
29/19 |
pl.: 3 |
premie: 255 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
40/3 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
40/3 |
pl.: |
premie: |
|
5
|
Terje Røstad
|
V55
|
Soknedal
|
29/17
|
40/2
|
40/2
|
Sølv veteranmedalje
|
284
[+]
|
Total plassering |
5 |
Innledende |
29/17 |
pl.: 2 |
premie: 284 |
Medalje |
Sølv veteranmedalje |
Sum innledende + finale |
40/2 |
pl.: 2 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
40/2 |
pl.: 2 |
premie: |
|
6
|
Otte Hårstad
|
5
|
Rennebu
|
28/15
|
39/3
|
39/3
|
|
181
[+]
|
Total plassering |
6 |
Innledende |
28/15 |
pl.: 2 |
premie: 181 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
39/3 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
39/3 |
pl.: |
premie: |
|
7
|
Rune Aas
|
4
|
Tydal
|
28/15
|
38/3
|
38/3
|
|
188
[+]
|
Total plassering |
7 |
Innledende |
28/15 |
pl.: 5 |
premie: 188 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
38/3 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
38/3 |
pl.: |
premie: |
|
7
|
Stig Oddbjørn Aas
|
V55
|
Mostadmark
|
28/11
|
38/3
|
38/3
|
|
127
[+]
|
Total plassering |
7 |
Innledende |
28/11 |
pl.: 6 |
premie: 127 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
38/3 |
pl.: 3 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
38/3 |
pl.: 3 |
premie: |
|
9
|
Rune Stenmo
|
4
|
Stordalen
|
29/13
|
38/1
|
38/1
|
|
228
[+]
|
Total plassering |
9 |
Innledende |
29/13 |
pl.: 4 |
premie: 228 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
38/1 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
38/1 |
pl.: |
premie: |
|
10
|
Thomas Åsheim
|
4
|
Byneset
|
29/21
|
37/1
|
37/1
|
Medalje
|
296
[+]
|
Total plassering |
10 |
Innledende |
29/21 |
pl.: 2 |
premie: 296 |
Medalje |
Medalje |
Sum innledende + finale |
37/1 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
37/1 |
pl.: |
premie: |
|
10
|
Anita Jære
|
5
|
Rennebu
|
28/23
|
37/1
|
37/1
|
|
249
[+]
|
Total plassering |
10 |
Innledende |
28/23 |
pl.: 1 |
premie: 249 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
37/1 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
37/1 |
pl.: |
premie: |
|
12
|
Audun Fiskum
|
5
|
Harran
|
28/11
|
36/1
|
36/1
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
12 |
Innledende |
28/11 |
pl.: 4 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
36/1 |
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
36/1 |
pl.: |
premie: |
|
13
|
Ludvig Haugen
|
V55
|
Stordalen
|
28/15
|
32/1
|
32/1
|
|
190
[+]
|
Total plassering |
13 |
Innledende |
28/15 |
pl.: 4 |
premie: 190 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
32/1 |
pl.: 4 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
32/1 |
pl.: 4 |
premie: |
|
14
|
Tor Isak Laugen
|
V55
|
Skaun
|
28/12
|
31/1
|
31/1
|
Medalje
|
158
[+]
|
Total plassering |
14 |
Innledende |
28/12 |
pl.: 5 |
premie: 158 |
Medalje |
Medalje |
Sum innledende + finale |
31/1 |
pl.: 5 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
31/1 |
pl.: 5 |
premie: |
|
15
|
Hanna Haabeth
|
Eldre Junior 18-19 år
|
Aasen
|
25/13
|
30/1
|
30/1
|
NFF medalje og Gylt Nammomedalje og glassvase
|
0
[+]
|
Total plassering |
15 |
Innledende |
25/13 |
pl.: 2 |
premie: |
Medalje |
NFF medalje og Gylt Nammomedalje og glassvase |
Sum innledende + finale |
30/1 |
pl.: 1 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
30/1 |
pl.: 1 |
premie: |
|
16
|
Tor Jakob Reitan
|
V55
|
Stjørdal
|
29/8
|
29/0
|
29/0
|
|
237
[+]
|
Total plassering |
16 |
Innledende |
29/8 |
pl.: 3 |
premie: 237 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
29/0 |
pl.: 6 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
29/0 |
pl.: 6 |
premie: |
|
17
|
Gabriella Cseri
|
Eldre Junior 18-19 år
|
Skjelstadmark
|
26/11
|
26/0
|
26/0
|
Gylt Ungdomsmedalje
|
100
[+]
|
Total plassering |
17 |
Innledende |
26/11 |
pl.: 1 |
premie: 100 |
Medalje |
Gylt Ungdomsmedalje |
Sum innledende + finale |
26/0 |
pl.: 2 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
26/0 |
pl.: 2 |
premie: |
|
18
|
Elin Berge
|
2
|
Skaun
|
23/11
|
25/0
|
25/0
|
Gylt medalje og glassvase
|
171
[+]
|
Total plassering |
18 |
Innledende |
23/11 |
pl.: 2 |
premie: 171 |
Medalje |
Gylt medalje og glassvase |
Sum innledende + finale |
25/0 |
pl.: 1 |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
25/0 |
pl.: 1 |
premie: |
|
|
Tor Sandvik
|
2
|
Skaun
|
5/1
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
5/1 |
pl.: 6 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Håkon Råde
|
2
|
Forr
|
25/10
|
|
|
|
309
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
25/10 |
pl.: 1 |
premie: 309 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Gunnar Berg
|
2
|
Stordalen
|
22/4
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
22/4 |
pl.: 3 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Annette Grande Hansen
|
2
|
Skaun
|
8/1
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
8/1 |
pl.: 5 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Trond Årsandøy
|
2
|
Skaun
|
18/9
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
18/9 |
pl.: 4 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Bjørnar Halvorsen
|
3
|
Skaun
|
15/3
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
15/3 |
pl.: 9 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Ketil Sunde
|
3
|
Rissa
|
23/4
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
23/4 |
pl.: 7 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Bernt Noodt
|
3
|
Nidaros
|
24/7
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
24/7 |
pl.: 6 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Terje Buseth
|
3
|
Singsås
|
26/14
|
|
|
|
163
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/14 |
pl.: 3 |
premie: 163 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Gunnar Arne Einang
|
3
|
Hegra
|
14/1
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
14/1 |
pl.: 10 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Ingrid Øyan
|
3
|
Singsås
|
26/15
|
|
|
|
212
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/15 |
pl.: 2 |
premie: 212 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Sondre Hansen
|
3
|
Heim/Hemne
|
20/6
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
20/6 |
pl.: 8 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Kristian Jansen
|
3
|
Nidaros
|
27/8
|
|
|
|
295
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/8 |
pl.: 1 |
premie: 295 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Stian Mosand Hanssen
|
3
|
Klæbu
|
24/14
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
24/14 |
pl.: 5 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Kristian Westvik Hansen
|
3
|
Namdalseid og Lyngen
|
26/12
|
|
|
|
130
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/12 |
pl.: 4 |
premie: 130 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Kjell Johansen
|
4
|
Trondhjems
|
26/8
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/8 |
pl.: 13 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Hans Jakob Løkkesmo
|
4
|
Budal
|
27/18
|
|
|
|
147
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/18 |
pl.: 6 |
premie: 147 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Bjørn Arve Hansen
|
4
|
Heim/Hemne
|
22/7
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
22/7 |
pl.: 19 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Arild Duaas
|
4
|
Orkla
|
27/18
|
|
|
|
120
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/18 |
pl.: 7 |
premie: 120 |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Tore Egil Halse
|
4
|
Trondhjems
|
26/13
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/13 |
pl.: 11 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Øystein Bremset
|
4
|
Tydal
|
25/10
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
25/10 |
pl.: 16 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Lasse Aas
|
4
|
Tydal
|
27/16
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/16 |
pl.: 8 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Kjell-Erik Hansen
|
4
|
Namdalseid og Lyngen
|
25/11
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
25/11 |
pl.: 15 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Svenn Harald Hovd
|
4
|
Namdalseid og Lyngen
|
27/9
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/9 |
pl.: 10 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Mads Lysevold
|
4
|
Singsås
|
26/7
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/7 |
pl.: 14 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Arild Foros
|
4
|
Singsås
|
24/9
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
24/9 |
pl.: 17 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Aleksander Trøa Olsen
|
4
|
Stordalen
|
22/10
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
22/10 |
pl.: 18 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Arild Moen
|
4
|
Skjelstadmark
|
15/4
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
15/4 |
pl.: 20 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Roy Halseth
|
4
|
Malvik
|
26/11
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/11 |
pl.: 12 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Thomas Stenvoll
|
4
|
Soknedal
|
27/13
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/13 |
pl.: 9 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Tommy K. Brandtzæg
|
5
|
Mære
|
23/8
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
23/8 |
pl.: 7 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Even Gultvedt
|
5
|
Trondhjems
|
27/9
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/9 |
pl.: 5 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Sander Årskog Vikhagen
|
5
|
Trondhjems
|
24/7
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
24/7 |
pl.: 6 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Torkil Berg
|
V55
|
Trondhjems
|
27/14
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/14 |
pl.: 8 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Einar Kolden
|
V55
|
Stordalen
|
25/10
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
25/10 |
pl.: 12 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Asgeir Jønland
|
V55
|
Herfjord
|
19/6
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
19/6 |
pl.: 17 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Jan Olav Bye
|
V55
|
Lånke
|
22/5
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
22/5 |
pl.: 15 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Dagfinn Aune
|
V55
|
Klæbu
|
27/15
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
27/15 |
pl.: 7 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Bjørnar Moe
|
V55
|
Forr
|
26/11
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/11 |
pl.: 10 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Svein Budal
|
V55
|
Budal
|
25/13
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
25/13 |
pl.: 11 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Hallstein Raaen
|
V55
|
Skjelstadmark
|
24/12
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
24/12 |
pl.: 13 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Morten Island
|
V55
|
Malvik
|
21/8
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
21/8 |
pl.: 16 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Bjørn Trøite
|
V55
|
Rennebu
|
26/13
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
26/13 |
pl.: 9 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|
|
Steinar Bjørås
|
V55
|
Levanger og Frol
|
24/4
|
|
|
|
0
[+]
|
Total plassering |
|
Innledende |
24/4 |
pl.: 14 |
premie: |
Medalje |
|
Sum innledende + finale |
|
pl.: |
premie: |
|
|
|
|
|
|
Egne program |
|
Sum |
|
pl.: |
premie: |
|